Politike

Basha pret në zyrë Gjeneralin James Jones: Diskutuam për hapjen e negociatave (Foto)

Krahas fotove, kreu i PD-së shkruan se në takim është diskutuar për rëndësinë e anëtarsimit të Shqipërisë në BE edhe për partnerët strategjik të Shqipërisë.
Featured image of article: Basha pret në zyrë Gjeneralin James Jones: Diskutuam për hapjen e negociatave (Foto) Basha dhe James Jones

TIRANË– Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim ish-Këshilltarin për për Sigurinë i Presidentit të SHBA, James Jones.

Në dy foto të publikuara në rrjetet sociale, Basha bën me dije se ka takuar Jones, i cili ka qenë dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë.

Krahas fotove, kreu i PD-së shkruan se në takim është diskutuar për rëndësinë e anëtarsimit të Shqipërisë në BE edhe për partnerët strategjik të Shqipërisë.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Mirëprita në zyrë Gjeneralin James Jones, ish Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Bashkë, patëm rastin të diskutonim mbi rëndësinë e anëtarësimit të Shqipërisë në BE dhe domosdoshmërinë për tu rreshtuar në krah të aleatëve tanë, SHBA dhe BE përsa i përket sigurisë dhe teknologjisë.

Në qeverisjen tonë nesër, ne do të bëjmë gjithçka që të forcojmë edhe më tej marrëdhëniet Shqipëri-SHBA sepse shqiptarët e kanë shumë të qartë se e ardhmja e vendit tonë, është krah për krah me vlerat perëndimore”, shkruan Basha në Facebook.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment