PolitikeVirale

Basha heq dorë nga kënga dhe nga molotovi, i merr mikrofonin tenorit dhe i vë dorën në zemër, fytyra e këtij të fundit s’duhet humbur

Fytyra e tenorit në këto çaste, nga e buzëqeshur kaloi në disa emocione njëkohësisht, ndërsa mikrofoni në dorën e Bashës u prish për të dytën herë.
Featured image of article: Basha heq dorë nga kënga dhe nga molotovi, i merr mikrofonin tenorit dhe i vë dorën në zemër, fytyra e këtij të fundit s’duhet humbur Lulzim Basha, duke i marrë tenorit mikrofonin nga dora

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, këtë protestë hoqi dorë nga përdorimi i Molotovit dhe nga këndimi solo i himnit kombëtar. Për këtë të dytën, demokratët kishin menduar dhe i kishin marrë të gjitha masat.

Tenori i oborrit të PD, një zë i sprovuar, në përfundim të fjalës së kryedemokratit mori mikrofonin për të kënduar himnin.

Por sapo nisi të këndonte, Basha që qëndronte ngjitur tij, ia hoqi mikrofonin me “forcë”, duke i kërkuar të këndojë me zë vetë.

Fytyra e tenorit në këto çaste, nga e buzëqeshur kaloi në disa emocione njëkohësisht, ndërsa mikrofoni në dorën e Bashës u prish për të dytën herë, pas protestës së 11 majit.

Për më shumë ndiqni pamjet:

Opozita e bashkuar ka zhvilluar sot një protestë për më shumë se 180 minuta. Qytetarët në fillim u grumbulluan para Kryeministrisë. Kreu i PD mbajti një fjalim ku i ktheu përgjigje për letrën e katër Ramës dhe tha se s’do të kishte dialog me të. Më pas qytetarët bënë një marshim nga Kryeministria drejt Parlamentit, ku u shënua dhe një incident. Basha mbylli protestën nga selia e PD dhe tha se opozita është gati të sakrifikojë gjithçka.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment