Politike

Basha ‘harron’ Pjetrin, i vihet vëllait të Ramës: Olsi, i përfshirë në kokainën e Xibrakës (Video)

Në deklaratën për media, Lulzim Basha u shpreh se Olsi Rama është i përfshirë drejtpërdrejt me protagonistët e fabrikës së kokainës në Xibrakë.

TIRANË– Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bash aka lënë tashmë pas akuzat për kandidati ne PS-së në Shkodër, Valdrin Pjetrin, i cili pas akuzave të PD-së për përfshirje në trafik droge u pezullua nga Rama nga çdo funksion në PS.

Në një deklaratë për emdiat, Basha hodhi akuza të drejtpërdrejta për vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsin.

Sipas kryedemokratit, Olsi Rama është i përfshirë drejtpërdrejt me protagonistët e fabrikës së kokainës në Xibrakë.

“E vërteta është se të gjithë këta i mbrojti Edi rama, se kështu mbron të vëllain e tij Olsin e përfshirë drejtpërdrejt me protagonistët e fabrikës së kokainës në Xibrakë

E vërteta është se lidhja e Edi Ramës me krimin është një lidhje e përhershme.

Kush mendon se Rama mund të korrigjohet, është naiv dhe i rrezikshëm,”– tha Basha ndër të tjera.

 Ditën e sotme kreu i PD-së mbajeti nëj deklaratë për emdiat ku akuzoi kryeministrin Edi Rama se kishte servirur përpara popullit emra kryebashkiakësh të lidhur me krimin. Basha përmbi 17 erma kryebashkiakësh, sipas të cilit janë të përdshirë në transport droge, kanabis dhe kanë probleme të ndryshme me drejtësinë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment