Politike

Basha flet qartë: Nuk jam në betejë për të zënë vendin e Ramës, dua shkatërrim të këtij sistemi

Basha tha se ai nuk do të hyjë në zgjedhje, pasi nuk është në betejë për të zënë vendin e Ramës, por është aty për të shkatërruar këtë sistem politikë.
Featured image of article: Basha flet qartë: Nuk jam në betejë për të zënë vendin e Ramës, dua shkatërrim të këtij sistemi Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot pasdite zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh dhe një herë kundër hyrjes në zgjedhje dhe pse sipas tij sondazhet e nxjerrin fitues.

Basha tha se ai nuk do të hyjë në zgjedhje, pasi nuk është në betejë për të zënë vendin e Ramës, por është aty për të shkatërruar këtë sistem politikë.

Ne jemi maxhoranca me sondazhe, jemi maxhorancë dhe me vota, por ne duhet të jemi dhe mazhorancë morale e Shqipërisë. Në këtë betje nuk jam që të ndërrojmë Edi Ramën me Lulzim Bashën. Jam këtu për një transforim të qartë të shtetit”, tha Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot pasdite zhvilloi një konferencë me gazetarët, ku foli për protestat e opozitës dhe betejën e tij politike. Basha tha se me Ramën nuk do të ketë kurrë dialog, pasi ai është një përdhunues zgjedhjesh. Po ashtu lideri i opozitës u bëri thirrje shqiptarëve të që bashkohen në protestën që do të zhvillohet nesër dhe të gjithë të rrëzojnë këtë sistemin politik.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment