Politike

Basha flet për vaksinimin, tregon planin e tij: Rama ka dështuar tek këto, por procesi nuk ndalet

Basha ka konfirmuar se vaksinimi nuk do të ndalet pavarësisht detyrave apo atyre që kanë ndodhur më parë.
Featured image of article: Basha flet për vaksinimin, tregon planin e tij: Rama ka dështuar tek këto, por procesi nuk ndalet Lulzim Basha

TIRANË- Kreu i PD, Lulzim Basha i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në NeWs24 ka treguar 3 detyrat që do të bëjë në qeveri për procesin e vaksinimit.

Basha ka konfirmuar se vaksinimi nuk do të ndalet pavarësisht detyrave apo atyre që kanë ndodhur më parë.

Ai thekson se transparenca totale, informimi i qytetarëve që të kuptojnë domosdoshmërinë e vaksinimit dhe çertifikimi i çdo vaksine në Shqipëri fillimisht nga BE, janë detyrat që do të realizojë Basha, sipas të cilit Rama ka dështuar tek të gjitha.

Lulzim Basha: Derisa s’ka miratim, Europa nuk po e administron Sinovac. Çështja është fare e thjeshtë. Do të bëja transparencë totale, informim sa më të drejtpërdrejtë, që qytetarët të kuptojnë se është e domosdoshme, dhe që nuk i kam sjellë unë me çantë, as mi ka falur ndonjë, por i kam blerë me paratë tuaja. Rama ka dështuar t’i bëjë. Me mua administrimi do të jetë transparent, vaksinat të çertifikuara nga BE.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pyetja: Do e pezulloni vaksinimin për transparencë?

Lulzim Basha: Jo, jo. Mendoj se isha i qartë. Ky proces është i paragjykuar. Vetëm 3 nga ky televizion që kanë bërë vaksinën. Ky është shqetësues. Refuzojnë. Dhe ky ka lindur nga keqmenaxhimi. Hapësira për përmirësim është gjigande. Vaksinimi është keqmenaxhuar, dhe pasojat bien mbi qytetarët.

MARRË NGA BALKANWEB

Shto Koment