Blog

Bardhyl Londo: Ndodhi tërmet i dytë, Agron Tufën e detyruan të braktiste vendin, kur do ndjeheni o njerëz?

Po kur do te ndjeheni dhe organizoheni o njerez?
Featured image of article: Bardhyl Londo: Ndodhi tërmet i dytë, Agron Tufën e detyruan të braktiste vendin, kur do ndjeheni o njerëz? Bardhyl Londo

Termeti i dyte ndodhi: Agron Tufen, nje nga shkrimtaret me te talentuar shqiptare e detyruan te braktise atdheun e tij te dashur per te cilin ka bere aq shume. Shqiperia thyen keshtu nje tjeter rekord famekeq: nje shkrimtar nga me te njohurit ne periudhen postdiktatoriale detyrohet te kerkoje strehim politik ne nje vend tjeter per te siguruar jeten e femijeve te tij. Tani le te dale kryeministri dordolec dhe shakaxhi dhe te deklaroje: e cfare ka ketu? Kjo ndodh dhe ne Kroaci dhe ne Bullgari…

Per cudi pas ketij termeti te dyte heshtin shkrimtaret, heshtin organizatat e tyre, hesht. PEN KLUBI.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po kur do te ndjeheni dhe organizoheni o njerez?

Shto Koment