Politike

Bardhi i kthehet Lleshajt: Jeton në shtëpi të padeklaruara, s’di çdo të thotë të luftosh për djersën

Në një status në rrjetet sociale Bardhi shkruan se LLeshaj jeton në dy shtëopi të padeklruara dhe për këtë arsye nuk ia di vlerën shtëpive të ndërtuara me djersë.
Featured image of article: Bardhi i kthehet Lleshajt: Jeton në shtëpi të padeklaruara, s’di çdo të thotë të luftosh për djersën

TIRANË– Sekretari i Përgjthshëm i Partisë Demokratike i është përgjgjur ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ky i fundit tha se PD-ja i është kthyer vesit të keq, referuar protestave.

Në një status në rrjetet sociale Bardhi shkruan se Lleshaj jeton në dy shtëopi të padeklruara dhe për këtë arsye nuk ia di vlerën shtëpive të ndërtuara me djersë.

Sander Lleshaj nuk mund ta kuptojë qendresën e burrave, grave dhe fëmijëve në mbrojtje të shtëpive të tyre nga fadroma e korrupsionit të shefit të tij Edi Rama, sepse Sandër Lleshaj nuk ka derdhur ndonjëherë djersë për shtëpinë e tij.

Ai jeton në dy shtëpi të padeklaruara. Për njërën ka marrë kredi të butë nga qeveria që në 2009 dhe, në mënyrë të paligjshme, nuk e ka përdorur deri në vitin 2018, sa janë të dhënat zyrtare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shtëpia tjetër ku Sandër Lleshaj jeton është në Lalz, por ajo nuk figuron askund. Të gjithë e dinë që ministri katil, që nxjerr policinë kundër grave dhe fëmijëve, por nuk lufton krimin, jeton sa pranë qendrës së Tiranës, aq në Gjirin e Lalzit, në shtëpi të padeklaruara,”- shkruan Bardhi.

Lleshaj pak minuta pas mbarimit të protestës së banorëve tek Unaza e Re publikoi një foto dhe akuzoi PD-në se i ishte kthyer vesit të keq, por që tashmë përdor edhe fëmijët duke bllokuar makinat. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment