Aktualitet

Banorët e Kukësit të hënën dalin në protestë: Të lejohet kalimi pa probleme në Kosovë, në të kundërt bllokojmë rrugën

Ata shprehen se pala kosovare ka justifikuar bllokimin e PKK-ve si masë e pandemisë COVID-19, ndërkohë që nga ana e palës shqiptare kalimi për nënshtetasit e Kosovës është i lirë dhe nuk pengohet.
Featured image of article: Banorët e Kukësit të hënën dalin në protestë: Të lejohet kalimi pa probleme në Kosovë, në të kundërt bllokojmë rrugën Pikë kufitare

KUKËS- Ditën e hënë banorët  e fshatrave të Kukësit kanë paralajmëruar një protestë. Sipas informacioneve të siguruara nga Dosja.al, bëhet me dije se banorët e fshtrave të Njësive Administrative Shishtavec, Topojan kanë paralajmëruar një protestë më datë, pasi kundërshtojnë bllokimin e kalimit në pikat e kalimit kufitar, respektivisht Shishtavec, Borje e Zapod.

Letra e banorëve

Ata shprehen se pala kosovare ka justifikuar bllokimin e PKK-ve si masë e pandemisë COVID-19, ndërkohë që nga ana e palës shqiptare kalimi për nënshtetasit e Kosovës është i lirë dhe nuk pengohet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një letër që kanë bërë publike protestën e tyre, banorët shprehen se  kërkojnë që të lejojnë kalimin e qytetarëve në të kundërt do përshkallëzojnë protestat dhe do bllokojnë rrugët.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment