Aktualitet

Banorët e Dibrës në protestë kundër ndërtimit të projektit HEC Skavica

Historiku i ndërtimit të hidrocentralit të Skavicës daton që 50 vite më parë. Tentativa për ndërtimin e tij janë bërë nga disa qeveri.

DIBËR– Banorët e Dibrës kanë dalë ditën e sotme në protestë për të kundërshtuar ndërtimin e Hidrocentralit të Skavicës.

Banorët janë mbledhur të gjithë së bashku pa maska dhe pa asnjë distancë sociale. Ata kërkojnë që të mos ndërtohet projekti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Historiku i ndërtimit të hidrocentralit të Skavicës daton që 50 vite më parë. Tentativa për ndërtimin e tij janë bërë nga disa qeveri.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment