Sport

Banderola e pazakontë në Shqipëri-Francë, tifozët shkruajnë “Hiqi duart nga Kosova”

Në një nga parullat që është shpalosur nga tifozët kuq e zi në stadiumin “Air Albania” shkruhej “Hiqini duart nga Kosova". Nuk dihet se kujt specifikisht po ia kërkojnë tifozët shqiptarë që t’i heqin duart nga Kosova. 
Featured image of article: Banderola e pazakontë në Shqipëri-Francë, tifozët shkruajnë “Hiqi duart nga Kosova” Parrulla "Hiqi duart nga Kosova"

TIRANË- Në ndeshjen Shqipëri-Francë për kualifikime që u luajt në stadiumin e ri “Air Albania”, nuk kanë munguar parullat për Kosovën.

Në një nga parullat që është shpalosur nga tifozët kuq e zi në stadiumin “Air Albania” shkruhej “Hiqini duart nga Kosova”.

Banderola “Drejtësi për Astritin”

Nuk dihet se kujt specifikisht po ia kërkojnë tifozët shqiptarë që t’i heqin duart nga Kosova. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një tjetër banderolë lidhej dhe me vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, që vdiq tri vjet më parë në një qendër paraburgimi në Prizren. “Drejtësi për Astritin”, thuhet në një nga parullat e tifozëve të Shqipërisë kundër Francës. 

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment