Politike

Balluku shkon vetë në RINAS, jep LAJMIN: Sot në 3 vijnë vaksinat, nisin fluturimet esenciale!

VIDEO
 • Balluku jep datën: Nesër në mëngjes nisin fluturimet komerciale
 • Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku u shpreh se bashkë me vaksinat do të rinisin edhe fluturimet esenciale. 
  Featured image of article: Balluku shkon vetë në RINAS, jep LAJMIN: Sot në 3 vijnë vaksinat, nisin fluturimet esenciale! Belinda Balluku

  TIRANË– Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka bërë me dije se sot në aeroportin e Rinasit do të mbërrijnë vaksinat e kompanisë “Pzifer”. Në një konferencë për shtyp nga aeroporti i Rinasit, Balluku u shpreh se bashkë me vaksinat do të rinisin edhe fluturimet esenciale. 

  Tek këto të fundit përfshihen fluturimet ushtarake, emergjente, humanitare dhe ato shëndetësore.


  Jam këtu për të komunikuar situatën në aeroportin e Rinasit për shkak të një greve të paligjshme. Do të nisin fluturimet esenciale; humanitare, emergjente, shëndetësore, diplomatike etj. Kemi arritur që me një përpjekje të madhe të ruajmë sasinë e vaksianve. Do të vijën sot pas orës 3 pasdite. Është e pamundur të kemi fluturime komerciale,”-tha Balluku.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërsa sa i përket fluturimeve komerciale, ministrja dha lajmin se gjithçka do t’i kthehet normalitetit nesër në mëngjes por nuk ka bërë me dije detaje të tjera se kush do i zëvendësojë kontrollorët. 


  LAJMI KRYESOR: Greva në Rinas/ Arrestohen 3 kontrollorë, mbi 20 të shoqëruar gjatë mesnatës! Ushtria dhe FNSH-ja marrin në mbrojtje aeroportin, pritet marrëveshje me homologët e NATO-s (ZHVILLIMET)

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment