Politike

Balluku: Nuk ka qenie më të mbrojtur nga ligji se sa kontrollorët

VIDEO
Në një lidhje me skype në “Opinion”, Balluku tha se nuk ka qenie më të mbrojtura nga ligji se sa kontrollorët.
Featured image of article: Balluku: Nuk ka qenie më të mbrojtur nga ligji se sa kontrollorët Belinda Balluku

TIRANË– Ministrja e Insfrastrukturës Belinda Balluku i ka konsideruar qenie kontrollorët e Albcontrol të cilët sot janë ngritur në protestë. Në një lidhje me skype në “Opinion”, Balluku tha se nuk ka qenie më të mbrojtura nga ligji se sa kontrollorët.

“Nëse ka qenie më të mbrojtura nga ligji se sa kontrollorët, unë nuk e di se çfarë të them. Është një turn që është bashkuar dhe thonë se nuk e ofrojmë më këtë shërbim,”- tha Balluku.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por çfarë do të thotë qenie?

Fjala qenie përkufizon gjithçka që është e gjallë dhe që lëviz, ku përfshihet edhe njeriu, por jo vetëm njeriu. Që do të thotë, sipas Ballukut, kontrollorët janë qenie e jo njerëz, ora gjithçka që është e gjallë që lëviz dhe fusim këtu kafshët, shpendët, etj.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment