Politike

Balluku njofton shtyrjen e procesit: Tenderi për rrugën Milot-Fier do rihapet pas 20 janarit

Balluku u shpreh se është një proces që është në zhvillim e sipër e se rrugës nuk kanë hasur asnjë problem me procedurat e reja të kodit zgjedhor.
Featured image of article: Balluku njofton shtyrjen e procesit: Tenderi për rrugën Milot-Fier do rihapet pas 20 janarit Belinda Balluku

TIRANË-Ministrja Belinda Balluku gjatë konferencës për shtyp bëri të ditur se tenderi për rrugën Milot-Fier do të rihapet pas 20 janarit të vitit 2021.

Balluku u shpreh se është një proces që është në zhvillim e sipër e se rrugës nuk kanë hasur asnjë problem me procedurat e reja të kodit zgjedhor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përsa i përket Milot-Fierit, është një proces i nisur, një garë që ka kryer të gjithë kohën e vetë kështu që nuk kemi probleme as me procedurat e reja të kodit zgjedhor përsa i përket hapjes së tenderave. Unë besoj se do të rihapet pas datës 20 janar sipas të gjitha të dhënave nga njësia koncesioneve në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë” – tha Balluku.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment