Politike

Balluku: Çunat të gjithë ishin kuksianë, i lamë atje të votojnë për Partinë Demokratike

E pyetur nga gazetari Bledi Fevziu, lidhur me dialektin e çunave të Kukësit, Balluku është shprehur se të gjithë i përkasin Kukësit e do të qëndrojnë aty deri në zgjedhje për të votuar për Partinë Demokratike.
Featured image of article: Balluku: Çunat të gjithë ishin kuksianë, i lamë atje të votojnë për Partinë Demokratike Belinda Balluku

TIRANË– E ftuar në studion e “Opinionit” ka qenë Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku.

E pyetur nga gazetari Bledi Fevziu, lidhur me dialektin e çunave të Kukësit, Balluku është shprehur se të gjithë i përkasin Kukësit e do të qëndrojnë aty deri në zgjedhje për të votuar për Partinë Demokratike.

Blendi Fevzi: Çunat e Kukësit pse flisnin me theks vlonjat?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Balluku: Të them të drejtën po të isha në vendin e gazetarëve do kërkoja një listë të pasagjerëve dhe do i nxirrja cunat, se ishin të gjithë kuksian. Unë kalova dhe një test se ai që thoni ju që fliste si vlonjat më pyeste për lumenjt sepse unë nuk i njoh lumenjtë e Kukësit nga sipër.

Blendi Fevzi: Çunat e Kukësit ku i latë? Si do kthen ata po do rrinjë atje?

Balluku: Ata i lamë atje se siç ka premtuar Kryeministri do votojnë për Partinë Demokratike./Opinion.al

Shto Koment