LIVE UPDATES
Politike

VD-Balla: O Tritan, e kuptoj se ‘Foltorja’ ka probleme, më lër të vazhdoj

14 Tetor 2021, 08:31 Nga DOSJA
VD-Balla: O Tritan, e kuptoj se ‘Foltorja’ ka probleme, më

TIRANË– Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla nisi fjalën e tij në Kuvend duke iu bërë thirrje deputetëve që të vaksinohen. Në mes të fjalës, ai ndërpre nga Tritan Shehu. Balla i kërkoi që të mos ta ndërpriste, duke i përmendur ‘Foltoren’ e Berishës, e cila sipas tij ka probleme. Më pas Balla vijoi fjalimin e tij duke u shprehur se në sallë do të qëndrojnë aq orë sa lejohet për shkak të masave që janë vendosur në kuadër të pandemisë Covid-19.


BALLA: Procesverbali i mbledhjeve do të bëhet publik. Nga të dy krahët është rënë dakord që deri në vaksinimin e të gjithë deputetëve, me konsensus nga Konferenca, kemi bërë disa…O Tritan të lutem shumë, e kuptoj se foltorja ka problemet e veta po më lër të vazhdoj problemet e mia këtu.

Po ju them që jemi dakordësuar që të shtohet një orë për shumën e çështjeve që kemi sot. Sot zhvillohet seanca në Parlamentin Europian në Strasburg, nis në 9 dhe përfundon në 13:00. Ua kemi thënë disa herë, nuk kishte ndërhyrje nga ana jonë, 4 orë nga sa e sa deputetë janë në PE. U tha këtu se ne nuk jemi në gjendje të jashtëzakonshme, zotëri jemi në mes të pandemisë. Nuk ka vend në botë që nuk i ka reduktuar orët në parlament. Dhe Kuvendi i Shqipërisë, referuar shumë intitucioneve, ka përshtatur aktivitetin e vet, kemi bërë një ndryshim në Komisione, apeli im është që ti bindin qytetarët, ka ende deputete që nuk e ka kryer këtë detyrim. Kur të kemi një situatë nën kontroll brenda kësaj salle do kemi dhe më shumë. Unë ju mirëkuptoj shumë por mund të keni halle të tjera. është marrë një vendim për këtë çështje, në konferencën tjetër do të diskutojmë sërish dhe do ecim. po ne kemi njëpërgjegjësi për ta shndërruar Kuvendin në model. Kemi fituar disa beteja me pandeminë por nuk e kemi fituar luftën. Nuk mund të ketë më shumë se 2 diskutime zonja kryetare. Ka filluar të ketë një dialog konstruktiv për disa çështje.

LAJMI KRYESOR: LIVE Kuvendi/ Debat për buxhetin! Basha: Nesër padi në SPAK. Rama: Ti vë gjoba

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike seance plenare 14 tetor 2021 taulant balla tritan shehu seance plenare 14 tetor 2021 taulant balla tritan shehu

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013