DiasporaRajoni

Babai shqiptar përdhunonte të bijën, rrëfimi rrëqethës i të miturës: Do e denoncoja kur të mbushja 18 vjeç. I ati pranon gjithçka: E ka fajin pija

Teksa nëna kërkonte punë për të mbajtur familjen, 45-vjeçari nga Shqipëria, dhunonte të bijën. E mitura tregoi në Polici se kishte vendosur të tregonte gjithçka në momentin që do të mbushte 18 vjeç.
Featured image of article: Babai shqiptar përdhunonte të bijën, rrëfimi rrëqethës i të miturës: Do e denoncoja kur të mbushja 18 vjeç. I ati pranon gjithçka: E ka fajin pija Foto Ilustruese

GREQI– Detaje të reja janë publikuar nga historia e dhunimit të vajzës shqiptare nga babai i saj. Mediat greke kanë publikuar rrëfimin e plotë të të miturës para efektivëve të Policisë grek, e cila tregoi se nëna kishte probleme me shëndetin, ndërsa i ati e dhunonte seksualisht për 5 vite.

Sipas mediave greke, teksa nëna kërkonte punë për të mbajtur familjen, 45-vjeçari nga Shqipëria, dhunonte të bijën. E mitura tregoi në Polici se kishte vendosur të tregonte gjithçka në momentin që do të mbushte 18 vjeç.

“Do ta ekspozoja atë, do ta çoja para drejtësisë, do të largohesha dhe nuk do të kthehesha më. Kisha frikë për veten, nënën dhe vëllain e vogël sepse babai ishte i dhunshëm,”-tregoi ajo.

Por vajza, e frikësuar nga dhuna e të atit vendosi që të ndryshonte planin dhe të tregonte gjithçka. Ajo i tregoi të ëmës çdo detaj dhe më pas të dyja shkuan në Polici për të bërë denoncimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ps arrestimit nga Policia e Korinthit, shqiptari ia vuri gjithë “fajin” alkoolit duke kërkuar falje.

I kërkoj falje vajzës time dhe familjes time. Kur pija nuk e dija se çfarë bëja,“- rrëfeu ai.

Pas pranimit të akuzës, 45-vjeçari është vendosur ne paraburgjm dhe pritet të dalë së shpejti para Gjykatës së Korinthit. Në të njëjtën kohë, punonjësit socialë – psikologë, po merren me kujdesin ndaj të miturës dhe anëtarëve të tjerë të famijes.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment