Bota

Pamjet RRËQETHËSE nga Turqia/ Babai mbron fëmijët me trup, sipër i bien rrënojat e pallatit, vdesin të tre (VD)

Siç duket edhe nga pamjet poshtë tij janë fëmijët, të cilët ai ka tentuar që t’i mbrojë me trup por pa rezultat.

TURQI– Pamje tragjike dhe rrëqethëse vijnë nga Turqia pas tërmetit 6.8 të shkallës Rihter që tronditi vendin. Video e dhimbshme e një babai të zënë poshtë rrënojave po i përlot të gjithë.

Siç duket edhe nga pamjet poshtë tij janë fëmijët, të cilët ai ka tentuar që t’i mbrojë me trup por pa rezultat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbrëmjen e sotme një tërmet ka lëkundur Turqinë. Sipas mediave vendase, lëkundjet kanë pasur magnitudën 6.8 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qënë në provincën Elazig që ndodhet në lindje të vendit. Mësohet se tërmeti u ndje në Izrael, Siri dhe Irak. Deri më tani raportohet për 6 persona të vdekur.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment