Bota

‘Babai im u infektua në Dhjetor dhe vdiq në Janar/ Rezultatet e autopisë së 84-vjeçarit në Britani ZBULOJNË të vërtetën shokuese. Vajza e të ndjerit: Kina po mashtron botën

Pekini para disa muajsh tha se virusi u regjistrua për herë të parë në një treg në Ëuhan pak para Krishtlindjeve, por tashmë një pas një autopsi post-mortore në Britaninë e Madhe është zbuluar një e vërtetë shokuese.
Featured image of article: ‘Babai im u infektua në Dhjetor dhe vdiq në Janar/ Rezultatet e autopisë së 84-vjeçarit në Britani ZBULOJNË të vërtetën shokuese. Vajza e të ndjerit: Kina po mashtron botën Foto Ilustruese

BRITANI- Kina po përballet me thirrje për një hetim të së vërtetës pas shpërthimit të koronavirusit, pasi së fundmi është zbuluar se një burrë 84-vjeçar në Britani vdiq nga virusi në janar.

Pekini para disa muajsh tha se virusi u regjistrua për herë të parë në një treg në Wuhan pak para Krishtlindjeve, por tashmë pas një autopsie post-mortore në Britaninë e Madhe është zbuluar një e vërtetë shokuese.

Vdekja e Peter Attwood, 84, nga Chatham, Kent, ka ngritur pikëpyetje të reja pasi i moshuari kishte shfaqur simptomat e sëmundjes që më 28 dhjetor, kurse e bija ishte sëmurë dy javë më parë.

Jane Buckland, 46 vjeç, tha se vdekja e babait të saj sugjeron se virusi mund të jetë përhapur në Britani që në fillim të nëntorit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nëse Kina nuk do të kishte gënjyer botën dhe ta mbante të fshehur kaq gjatë, mund të ishin shpëtuar shumë jetë”, tha ajo.

Fillimisht, virusi mendohej se vinte nga lakuriqët e natës të shitur në një treg të lagësht në Wuhan, përpara Presidenti i SHBA Donald Trump akuzoi  akuzonin qeverinë kineze se kjo e fundit kishte fshehur faktet në lidhje me Covid-19. Ndërkohë, skencëtarët që hulumtojnë përbërjen gjenetike të virusit pretendojnë se ai mund të jetë bërë në një laborator.

Burimi:DailyMail

(A.K.dosja.al)

Shto Koment