Sport

“Babai im pësoi dy brinjë të thyera”, mbrojtësi anglez rrëfen dramën pas turmës së tifozëve në “Wembley”

Në mes të kësaj përleshjeje ishte dhe babai i lojtarit të Manchester United, Harry Maguire. 56-vjeçari u gjend në tokë me dy brinjë të thyera, pasi turma depërtoi në hyrje me tifozët që kërkonin të hynin në "Wembley" pa bileta
Featured image of article: “Babai im pësoi dy brinjë të thyera”, mbrojtësi anglez rrëfen dramën pas turmës së tifozëve në “Wembley” Tifozët e Anglisë
Përditësuar:

ANGLI-Një skenar i trishtuar del nga finalja e Euro2020 midis Italisë dhe Anglisë. Euforia e tifozëve para ndeshjes u kthye në përplasje të dhunshme, me shumë tifozë anglez që përpiqeshin të hynin në stadium pa biletë.

Në mes të kësaj përleshjeje ishte dhe babai i lojtarit të Manchester United, Harry Maguire. 56-vjeçari u gjend në tokë me dy brinjë të thyera, pasi turma depërtoi në hyrje me tifozët që kërkonin të hynin në “Wembley” pa bileta. Për “The Sun”,mbrojtësi Harry Maguire ka reaguar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Babai im po priste të hynte, nuk kam folur shumë me të pas ndeshjes, por jam i lumtur që fëmijët e mi nuk ishin të pranishëm në stadium. Nuk dua që dikush të përjetojë eksperiencë të tillë në një ndeshje futbollit. Unë kam pare shumë video nga ajo natë, agjenti dhe babi im kanë vuajtur shumë. Babai im mezi merrte frymë për shkak të brinjëve të thyera.Gjërat mund të kishin qenë shumë më keq, por duhet të sigurohemi që të mos ndodhin më.”

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment