Bota

“ Babai im ndryshoi botën!”/ U vra nga Policia, e bija 6-vjeçare e Floyd-it s’di si i ndërroi jetë babai

Nëna e saj është shprehur se vajzës nuk ia ka treguar arsyen se si babai i saj u largua nga kjo jetë. Ndëkohë familja Floyd iu bashkua protestave paqësore në Minneapolis.
Featured image of article: “ Babai im ndryshoi botën!”/ U vra nga Policia, e bija 6-vjeçare e Floyd-it s’di si i ndërroi jetë babai George Floyd me vajzen dhe bashkeshorten

SHBA- George Floyd, i cili u vra nga një oficer policie ka lënë jetime një vajzë 6-vjeçare, e cila tashmë e di se babai i saj nuk është më në këtë jetë por nuk di mënyrën sesi ai u vra.

Më mungon të luaj me babin, ku të rritem dua të bëhem mjeke që të shëroj njerëzit,”- është shprehur vajza e George Floyd, e cila ishte e ftuar së bashku me nënën e saj në një emision televiziv.

Ndërkohë nëna e saj është shprehur se vajzës nuk ia ka treguar arsyen se si babai i saj u largua nga kjo jetë. Ndëkohë familja Floyd iu bashkua protestave paqësore në Minneapolis.

Vajza e tij, Gianna shihet teksa është ulur mbi supet e xhaxhait (vëllait të George-s) duke brohoritur: “Babai im ndryshoi botën!”- është shprehur ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: DailyMail

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment