Politike

Babai i ish-ministrit të Ramës në gjendje të rëndë nga Covid-19, Gent Cakaj bën thirrje për ndihmë: Na duhet me urgjencë plazmë gjaku

 • Genc Cakaj jep lajmin e mirë: E kemi siguruar plazmën e nevojshme
 • Gazetari: Më hoqën nga puna për ty! Po jam gati të fal dhe ta jap gjakun
 • Gent Cakaj kërkon gjak të grupit A, që të përmbajë mbi 50 anti-trupa. Mesa duket i ati, Shkëlzen Cakaj është në gjendje të rëndë dhe po lufton me vdekjen. 
  Featured image of article: Babai i ish-ministrit të Ramës në gjendje të rëndë nga Covid-19, Gent Cakaj bën thirrje për ndihmë: Na duhet me urgjencë plazmë gjaku Gent Cakaj

  PRISHTINË– Ish-ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka kërkuar ndihmë për babain e tij të infektuar nga pandemia e koronavirusit. Me anë të një statusi në rrjetet e tij sociale, Cakaj kërkon gjak të grupit A, që të përmbajë mbi 50 anti-trupa. Mesa duket i ati, Shkëlzen Cakaj është në gjendje të rëndë dhe po lufton me vdekjen.

  Postimi i plotë:

  “Të nderuar miq, I shtrenguar nga beteja me COVID-19, detyrohem të ju kërkojë ndihmë personale për të siguruar me urgjencë plazmë të gjakut për grupin A pozitiv, për babain tim, Shkelzen Cakaj. Gjaku duhet të përmban mbi 50 antitrupa! Ndihmuesit e mundshëm duhet të lajmërohen sa më parë në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK, në emër të babait tim, Shkelzen Cakaj. Po ashtu, të gjithë ata që kanë mundësi mund të na kontaktojnë drejtëpërdrejtë edhe në këtë numër telefoni: +38345101998! Ju falemnderoj përultësisht dhe Zoti ju bekoftë! Sinqerisht, Genti,”-ka shkruar ai. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkohë, pas disa orësh, vetë Cakaj, në një postimi ka bërë të ditur se ka arritur ta gjejë plazmën e nevojshme për shërimin e babait të tij.

  (k.m. k.a/dosja.al)

  Shto Koment