Aktualitet

‘Bab, do më çosh tek gjyshi?’/ Më në fund realizohet takimi i shumëpritur i Alvinit, momenti PREKËS kur i hidhet në qafë

Pasi mbërriti dje në shtëpinë e tij në Itali, Alvini ka realizuar takimin me gjyshin, të cilin e ka përqafuar menjëherë pa asnjë ngurim tek shkallët e pallatit të tij.
Featured image of article: ‘Bab, do më çosh tek gjyshi?’/ Më në fund realizohet takimi i shumëpritur i Alvinit, momenti PREKËS kur i hidhet në qafë Alvin Berisha dhe gjyshi i tij

ITALI– 11-vjeçari Alvin Berisha ka realizuar takimin e shumëpritur të tij me gjyshin, të cilin nuk e kishte harruar as për 5 vite në kampin e ‘Al Hol-it’ në Siri.

Pasi mbërriti dje në shtëpinë e tij në Itali, Alvini ka realizuar takimin me gjyshin, të cilin e ka përqafuar menjëherë pa asnjë ngurim tek shkallët e pallatit të tij.

Alvini nuk i ndahet së përqafuari njerin e tij të dashurin, teksa nga videoja duket fytyra e tij e lumtur.

VIDEO:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Historia e Alvin Berishës

Historia e 11-vjeçarit u bë publike nga emisioni investigativ italian “Le Ienne”, ku me ndihmën e gazetarëve, pas pesë vitesh kërkimeve në fund, i ati i dëshpëruar Afrim Berisha, arriti të depërtonte ne kampet e Sirisë dhe takoi të birin, në 25 shtator të këtij viti.

Tre ditë pas publikimit të investigimit të “Le Iene” për rastin e fëmijët 11 vjeç dha dorëheqjen edhe Genti Gazheli, ambasadori i Shqipërisë në Turqi, por të prekurit nga historia e të voglit shqiptar nuk u  dorëzuan.

Italianë, shqiptarë dhe njerëz anëmbanë botës bashkë me median ushtruan presion mbi qeverinë shqiptare dhe organet kompetente në mënyrë që 11-vjeçari të hidhej sërish në krahët e të atiti dhe këtë herë për të mos u larguar më kurrë.

(k.m.dosja.al)

Shto Koment