Politike

‘B.q. i vetëm në Shqipëri’, Kristi Pinderi ‘skaner’ Erion Veliajt: Karakteri i tij me një fjalë (REAGIMI)

Aktivisti i LGBTQI sulmon Erion Veliajn për tensionet e krijuara tek Teatri Kombëtar.
Featured image of article: ‘B.q. i vetëm në Shqipëri’, Kristi Pinderi ‘skaner’ Erion Veliajt: Karakteri i tij me një fjalë (REAGIMI) Erion Veliaj, kryetar i Bashkise dhe Kristi Pinderi, aktivist i LGBTQI

TIRANE- Kristi Pinderi, aktivist i njohur në Shqipëri për mbrojtjen e të drejtave të komunitetit LGBTQI, ka sulmuar sot kryetarin e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

Pinderi thotë: Ka vetëm një b…q… në Shqipëri, në kontekstin simboliko-përshkrues të karakterit që ka kjo fjalë: ky është Erion Veliaj.

Postimi i Kristi Pinderit:

Deklarata e Pinderit lidhet me tensionet tek Teatri Kombëtar, ku u përplasën qytetarët e aktivistë me policinë për të mos lejuar shembjen e godinës. Përplasje mes policisë, aktorëve dhe qytetarëve tek Teatri Kombëtar. Pasi policia rrethoi godinën për të bërë zbrazjen e saj, Basha dhe përfaqësues të PD shkuan në ndihmë të tyre. Artistët ngujohen brenda Teatrit dhe nënshkruajnë një marrëveshje për të mos lejuar shembjen e Teatrit.

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “‘B.q. i vetëm në Shqipëri’, Kristi Pinderi ‘skaner’ Erion Veliajt: Karakteri i tij me një fjalë (REAGIMI)

  1. me rrofshi topen e majte pse se botoni komentin tim o vellezerit e pinderit

Shto Koment