Aktualitet

Avokatja e Popullit raporton para Komisionit të Ligjeve, u përgjigjet pyetjeve të deputetëve (VD)

 • Problemet me internetin tek Avokati i Popullit, deputetët tek Ligjet e marrin me humor (BATUTAT)
 • Deputetët ishin të interesuar për aspekte të ndryshme të punës së Avokatit të Popullit dhe adresuan çështje për të cilat titullarja e institucionit dha përgjigjet e kërkuara.
  Featured image of article: Avokatja e Popullit raporton para Komisionit të Ligjeve, u përgjigjet pyetjeve të deputetëve (VD) Avokatja e Popullit duke raportuar para komisionit

  TIRANË- Avokatja e Popullit Erinda Ballanca prezantoi sot para Komisionit parlamentar të Ligjeve, gjetjet e Raportit Vjetor të institucionit për vitin 2019.

  Me anë të një lidhjeje online, Ballanca komunikoi dhe iu përgjigj pyetjeve të anëtarëve të komisionit në lidhje me një mori çështjesh si numri i ankesave në institucion, reagimi dhe gatishmëria e institucioneve shtetërore për bashkëpunim, buxheti i institucionit, raportet e posaçme në lidhje me Astirin dhe pronat në përgjithësi, zyrat rajonale, etj.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Deputetët ishin të interesuar për aspekte të ndryshme të punës së Avokatit të Popullit dhe adresuan çështje për të cilat titullarja e institucionit dha përgjigjet e kërkuara.

  (A.B. Dosja.al)

  Shto Koment