Aktualitet

Avokati tregon zanafillën e mbylljes së Rinasit: U nis vetëm me dy kontrollorë, të tjerët i mbështetën më pas

I ftuar në "Open", Kthupi tha se kjo situatë që ka ardhur në këtë gradë ka nisur me vetëm dy kontrollorë dhe më pas aty u janë bashkuar edhe të tjerët.
Featured image of article: Avokati tregon zanafillën e mbylljes së Rinasit: U nis vetëm me dy kontrollorë, të tjerët i mbështetën më pas

TIRANË– Avokati i kontrollorëve të Albcontrol, Rezart Kthupi, mohoi që punonjësit janë futur në një grevë.

I ftuar në “Open”, Kthupi tha se kjo situatë që ka ardhur në këtë gradë ka nisur me vetëm dy kontrollorë dhe më pas aty u janë bashkuar edhe të tjerët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ishin dy kontrollorë. Ata paraqiten fillimisht letrat dhe kanë kërkuar periudhë rikuperimi. Pasi paraqitën dokumentet, u kërkuar që të bëhej menjëherë shkëputja e tyre nga puna dhe për mendimin tim ishte totalisht pa të drejtë. U kërkua që tu zgjidhej kontrata e punës. Më pas, duke e parë sa e padrejtë ishte kjo situatë, u bashkuan edhe të tjerët.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment