Bota

Avionët kthehen në lokale pas kufizimit të fluturimeve në Tajlandë

Në bordin e një avioni që nuk është më në gjëndje përdorimi në qytetin bregdetar të Pattaya, klientët mund të ulen në klasin e parë dhe të shijojnë kafen e tyre ose të pozojnë për foto.
Featured image of article: Avionët kthehen në lokale pas kufizimit të fluturimeve në Tajlandë Foto nga Tajlanda

TAJLANDË- Avionët në Tajlandë janë kthyer në kafene pas bllokimit të fluturimeve nga pandemia e Covid-19. Klientet duken shumë entuzgjastë nga kjo ide, pasi u lejon atyre që të pretendojnë sikur janë në qiell dhe po fluturojnë.

Në bordin e një avioni që nuk është më në gjëndje përdorimi në qytetin bregdetar të Pattaya, klientët mund të ulen në klasin e parë dhe të shijojnë kafen e tyre ose të pozojnë për foto.

 “Me kafenë në dorë unë mund të ulëm në vendet e klasit të parë dhe po ashtu të argëtohem edhe në kabinë duke pretenduar se jam kapiteni,”  shprehet një 26-vjeçar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që në një tjetër avion në zyrat qendrore të kompanisë shtetërore, në Bankok klientët mund edhe të ushqehen me ushqime që serviren gjatë fluturimeve në avion.

Tajlanda ka qënë vendi i parë mbas Kinës që konfirmoi rastin e parë të Koronavirusit, edhe pse falë masave të rrepta të kufizimeve kanë arritur të mbajnë një numër të vogël të të infektuarve me 3400 raste dhe 58 viktima.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment