Politike

“Autori i sulmit ndaj Lubonjës me probleme mendore”, Ndoka: Ngjan me Ramën

Përmes një reagimi në Facebook, Ndoka, nisur edhe raportimet e sotme në media, se agresori kishte probleme mendore, ka thënë se autori i sulmit ngjan me Ramën.
Featured image of article: “Autori i sulmit ndaj Lubonjës me probleme mendore”, Ndoka: Ngjan me Ramën Nard Ndoka dhe Edi Rama

TIRANË- Ish-deputeti i opozitës, njëherësh dhe kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj makinës së gazetarti Fatos Lubonja.

Përmes një reagimi në Facebook, Ndoka, nisur edhe raportimet e sotme në media, se agresori kishte probleme mendore, ka thënë se autori i sulmit ngjan me Ramën.

 “Ky agresori i Lubonjës, për nga ana e shëndetit mendor, është njësoj si Km-ja!”, shkruan Ndoka.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më 1 korrik një ditë pas zgjedhjeve është sulmuar me gurë makina a analistit Fatos Lubonja. Burime për Dosja.al konfirmojnë personi, i cili ka kryer sulmin, ka shantazhuar për disa herë analistin dhe tashmë është arrestuar nga policia. Sulmet ndaj analistit Lubonja vijnë pikërisht pas deklaratave të ashpra kundra qeverisë Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment