Showbiz

Autori akuza shokuese për Elvis Presley-n: Ishte pedofil dhe i fiksuar pas vajzave të virgjëra

Autori Joel Williamson ka shkruar në librin e tij se Elvis Presley ka mbajtur me vete një grup prej tre vajzash 14-vjeçare në turne, të cilët i shërbenin "për luftime në jastëk, gudulisje, puthje dhe përkëdhelje"
Featured image of article: Autori akuza shokuese për Elvis Presley-n: Ishte pedofil dhe i fiksuar pas vajzave të virgjëra Këngëtari, Elvis Presley.

LOS ANGELES, SHBA: Mbreti i Rock-ut, Elvis Presley ishte pedofil dhe e kishte të dashurën e tij të moshës 14-vjeçare, ndërsa vetë ishte 22 vjeç. Kështu ka shkruar Williamson në librin e tij: Elvis Presley: “A Southern Life”.

Autori, Joel Williamson ka thënë se Elvis Presley ka mbajtur me vete një grup prej tre vajzash 14-vjeçare në turne të cilat ‘i përdorte’ për qejfet e tij.

Elvis Presley thuhet se kishte një varg femrash të mitura, përfshirë edhe gruan e tij Priscilla. Çifti u takua në Bad Nauheim, Gjermani, gjatë karrierës së tij të ushtrisë kur ajo ishte vetëm 14 vjeç.

Williamson gjithashtu pohon se Elvis ishte “i fiksuar me virgjërinë”, duke fjetur me dy virgjëresha 26-vjeçare të vetëshpallura në gusht të vitit 1970.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Madje përveç gjërave të mësipërme ai ishte dhe i dhunshëm. Kur Priscilla arriti në Memphis për të njoftuar Presley-n se ajo nuk e dashuronte më dhe donte të ndahej, ai u mbërthye nga zemërimi dhe e dhunoi atë.

 “Kështu, çështja e dashurisë midis Elvisit dhe Priscillës përfundoi, me dëshpërim, me përdhunim bashkëshortor”, shkruan autori në librin “Elvis Presley: A Southern Life”.

Burimi: NDTV

(R.L/Dosja/al)

Shto Koment