Showbiz

Autor i këngës së Shqipërisë per “Eurovision”,Olti Curri  tregon sa u pagua për këngën

Olti zbuloi detaje rreth buxhetit që fshihet pas festivalit të RTSH-së dhe tregoi shumën që kishte fituar për këngën “Karma” nga Anxhela Peristeri.
Featured image of article: Autor i këngës së Shqipërisë per “Eurovision”,Olti Curri  tregon sa u pagua për këngën Olti Curri

TIRANE- Opinionisti i njohur, Olti Curri ishte i ftuar në emisionin “Dilema Sociale” për të diskutuar rreth temës së “Eurovisionit” dhe se si ishte të shkruaje tekstin e një kënge fituese.

Olti zbuloi detaje rreth buxhetit që fshihet pas festivalit të RTSH-së dhe tregoi shumën që kishte fituar për këngën “Karma” nga Anxhela Peristeri.

 “Tarifat e shpërblimit të festivalit janë ato që janë… Mund të kem marrë… as 200 euro më duket!”,- tha Olti Curri

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Olti tregoi se nuk i ka kushtuar shumë vëmendje lajmeve rreth “Eurovisionit” të këtij viti, kjo për shkak se njerëzit sërish do të kenë paragjykime rreth fituesit.

Gjatë bisedës se kush do të përfaqësonte një juri më të mirë, ai u shpreh se sido të ishte vendimi, sërish do të kishte ankesa, pasi shqiptarët nuk kursehen me paragjykimet.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment