Showbiz

Aulona Musta: Instagrami më hoqi foton e vajzës, ishte vetëm me mbathje, pa reçipeta

VIDEO
Aulona Musta tregoi se kur kishte postuar një foto të vajzës së saj, e cila kishte veshur vetëm mbathje, rrjeti social Instagram ia kishte hequr, shkak pasi sipas tyre ishe abuzuar me fëmijën.
Featured image of article: Aulona Musta: Instagrami më hoqi foton e vajzës, ishte vetëm me mbathje, pa reçipeta Aulona Musta

TIRANE– Aulona Musta ishte e ftuar ditën e sotme në emisionin Rudina aty ku sqaroi një incident që i ka ndodhur kohë më parë në Instagram.

Ajo tregoi se kur kishte postuar një foto të vajzës së saj, e cila kishte veshur vetëm mbathje, rrjeti social Instagram ia kishte hequr, shkak pasi sipas tyre ishe abuzuar me fëmijën.

Vajzës nuk i vesh reçipeta. Kisha postuar një foto ku ajo ishte e shtrirë në shezlon dhe babai i saj ishte prane saj, dhe të nesërmen postimi ishte hequr, kur i cova ankesë Instagramit më thanë që ishte bërë abuzim me fëmijët pasi vajza ishte pa reçipeta‘- tregoi Aulona.

Kjo ngjarje ka ndodhur në 1 korrik të 2019-ës, dhe në atë kohë Aulona u revoltua me ndjekësit e saj pasi dyshoi se ata mund ti kishin bërë report fotos.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej gjatë emisionit ajo u shpreh se është kundër postimit të fotove lakuriq të fëmijëve në rrjetet sociale, edhe kur ata janë bebe pasi mund te shihen nga njerez qe kane prirje pedofilie.

‘Unë jam kategorike kundra nxerrjes lakuriq të fëmijëve në plazh, qoftë kur janë 1 vjeç. Edhe psikologët e kanë thënë shumë shpesh , që tërhiqet syri i pedofilit, ai gjen formën se si ta shohi. Do sdo e ekspozon akoma më shumë fëmijën. Fëmijët lakuriq në plazh më mirë jo’- shtoi gazetarja.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment