Aktualitet

Rikthehen reshjet e shiut! Atmosferë e paqëndrueshme dhe vranësira, parashikimi i motit për ditën e nesërme

Reshjet e shiut me intensitet të ulët të karakterit lokal parashikohet të prekin fillimisht jugun e vendit gradualisht do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.
Featured image of article: Rikthehen reshjet e shiut! Atmosferë e paqëndrueshme dhe vranësira, parashikimi i motit për ditën e nesërme Foto ilustruese

TIRANË– Parashikimi i motit nga sinoptikanët e SHMU ditën e nesërme paraqitet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Reshjet e shiut me intensitet të ulët të karakterit lokal parashikohet të prekin fillimisht jugun e vendit gradualisht do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton intensitet deri ne 10-15m/sek, më e theksuar përgjatë zonave bregdetare duke u pasuar nga nje valezim i forces 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

zonat malore 8°C deri në 20°C

zonat e ulëta 10°C deri në 24°C

zonat bregdetare 12°C deri në 22°C

(E.K/dosja.al)

Shto Koment