Aktualitet

Atentati ndaj Prokurorit/ Flet Julian Sulo: Ndjehem keq i terrorizuar, s’e njoh Redjan Rrajën, paratë ua morra borxh të afërmve

Julian Sulo ka deklaruar se është ndihet i terrorizuar pas akuzave. Ai shprehet se nuk ka lidhje për ngjarjen dhe se nuk e njeh Redjan Rrajën.
Featured image of article: Atentati ndaj Prokurorit/ Flet Julian Sulo: Ndjehem keq i terrorizuar, s’e njoh Redjan Rrajën, paratë ua morra borxh të afërmve Jualian Sulo (Juli Pashakos) dhe Redjan Rraja

Tiranë– Personi tjetër i dyshuar për përfshirje në atentatin e 1 nëntorit te mbikalimi i Shkozetit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, Julian Sula, i njohur ndryshe edhe si “Juli i Pashakos”, ka folur për FaxNews për ngjarjen për të cilën ai akuzohet si i dyshuar.

Sula ka deklaruar se nuk e njeh 34-vjeçarin Redjan Rraja, i cili është i arrestuari i vetëm për atentatin, ndërsa ka thënë se paratë që i janë konfiskuar pak kohë më pare, i kishte marrë borxh nga familjarët e tij për një operacion që do të kryente në Turqi.

Ai shprehet se nuk ka njohje me Rrajën dhe paratë i janë konfiskuar.

“Lekët i kisha mbledhur borxh, i kisha marrë borxh nëpër motra, vëllezër e kushërinj, për të bërë operacionin në Turqi, më thanë për 100 mijë euro. Mjeti thanë se kushton 100 mijë euro por mjeti bën 10 mijë euro, e ka në letra.

Po sa i përket operacionit në Turqi?

“Nuk më dhanë garanci, më thanë të shkoja në Rusi, se atje është një doktor më i mirë. Jam shumë keq nga mushkëria. Nga plagosja që më është bërë, kam nevojë për ndërhyrje.

I pyetur nga gazetari FaxNews, se ku ka qenë me datë 1 nëntor, Sula thotë se ka qenë në Kosovë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kam qenë në Kosovë, në aeroport, për të ikur në Turqi për të bërë analizat.  Ndjehem keq i terrorizuar ….Terror, kështu ndjehem, ndjehesh mirë me terrorin. Këto janë biletat që kam ikur nga Kosova për në Turqi. Këtu janë pasaportat. Ja vulat e Stambollit, Kosovës.

 S’jam i kërkuar. Unë sot hyra nga dogana e Hotit. Erdha nga Turqia në Kosovë dhe pastaj në Shqipëri. Kur erdha këtu fola me avokatin dhe më tha që do interesohet. Mori shefin e komisariatit dhe i tha që këtu në Lushnje nuk është i kërkuar. Mori drejtorin e qarkut dhe ai i kishte thënë që s’ka problem, është i pastër.

Kjo  intervistë është për të sqaruar opinionin. Unë s’kam lidhje, Juli, nuk e di kush i bën këto gjëra. Më fusin në hasmëri me tjerët, më kanë hapur shumë probleme. Edhe me familjen, goca vuan nga këmba, grupi i gatshëm që vjen e bën kontrolle, ngrijnë gocën, nusen. Çdo gjë, një më dy te shtëpia ime, na kanë terrorizuar

Janë gjëra koti, koti. S’kam lidhje fare me asnjë lloj gjëje. Unë jam i sëmurë. U plagosa, më plagosën, asnjë gjë s’është kapur dhe më ngatërrojnë me gjëra tjera. Çështjen time s’e kanë zgjidhur.”

Marrë nga Faxweb 

J.V/Dosja.al

Shto Koment