Sport

Atalanta mrekullon Italinë dhe Europën, kalon Manchester City-n me statistika

Ekipi nga Bergamo ka realizuar në total 93 gola në kampionatin italian, ndërsa në gjithë Europën është Bajerni që kryeson me 100 gola të realizuar
Featured image of article: Atalanta mrekullon Italinë dhe Europën, kalon Manchester City-n me statistika Atalanta

ITALI– Atalanta është një nga ato skuadrat që po i jep bukurinë futbollit italian. Ekipi nga Bergamo ka shkëlqyer në një tjetër përballje duke fituar në shifrat 6-2 ndaj Brescia-s. Një takim i ardhur menjëherë pas zhgënjimit me Juventusin ku fitorja i iku nga duart në minutat e fundit dhe pas dy penalltive kundër, pas prekjeve me dorë në zonën e saj.

Ekipi nga Bergamo ka realizuar në total 93 gola në kampionatin italian, ndërsa në gjithë Europën është Bajerni që kryeson me 100 gola të realizuar. Takimi me Brescia-n e ndihmoi për statistika ekipin e Gasperinit pasi kaloi Manchester Cityn që ka shënuar 91 gola.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment