Sport

Atalanta dhe Juve ndajnë pikët, Napoli shkatrron Interin. Champion vendoset ndeshjen e fundit

Skuadra ku aktivizohet dhe portieri i kombëtares Etrit Berisha, rriri shpresa se ajo do jetë në ndër katër skuadrat që do të prek ëndrrën Champion League.
Featured image of article: Atalanta dhe Juve ndajnë pikët, Napoli shkatrron Interin. Champion vendoset ndeshjen e fundit Ndeshja Atalanta- Juventus

ITALI- Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të vlefshme për javën e 37-të Seria A. Juventusi është ndalur në një barazim në Atalantën, e cila me pikën e parë kaloi në vendin e tretë.

Skuadra ku aktivizohet dhe portieri i kombëtares Etrit Berisha, rriri shpresa se ajo do jetë në ndër katër skuadrat që do të prek ëndrrën Champion League.

Me një pikë më shumë se Milani i vendit të 5-të dhe në barazim me Interin e vendit të 4-t, Atalanta ndihet e sigurtë për rrugën e saj drejt kompeticionit në Evropë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në ndeshjen tjetër zikaltërit kanë regjistruar humbjen e radhës kundër Napolit, skuadër e cila ka siguaurar me kohë vendin e dytë.

Kujtojmë se Milani sot arriti që të fitonte me rezultatin 2 me 0 me Frosinone, duke luftuar për një vend në Champion League.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment