Bota

Asnjë marrëveshje nga takimi Trump- Kim Jong un

Takimi mes Donald Trump dhe Kim Jong un ka përfunduar pa asnjë marrëveshje. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se takimi ka qenë konstruktiv, po që nuk është arritur asnjë marrëveshje as për çështjen e mprehtë të çarmatimit bërthamor.

“Dy udhëheqësit diskutuan mënyra të ndryshme sesi të avancohen konceptet e denuklearizimit dhe ato ekonomike por nuk u arrit asnjë marrëveshje.  Dy ekipet respektive shohin nga e ardhmja për një takim të radhës”, tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për herë të parë në daljet e tij publike, Kim Jong Un i është përgjigjur dhe pyetjes së një gazetari të huaj dhe nuk u shfaq pesimist për marrëveshjen.

Shto Koment