Aktualitet

ASNJË FLUTURIM/ Kolapsi në Rinas, Eurocontrol “skuq” Shqipërinë, vendi kthehet në “zonë të vdekur” ajrore

FOTO
Të gjithë mjetet fluturuese që do të kalojnë mbi hapësirën shqiptare duhet të marrin rrugën e gjatë. Çdo avion që kalon në hapësirën ajrore shqiptare paguan rreth 70 dollarë për një kalim.
Featured image of article: ASNJË FLUTURIM/ Kolapsi në Rinas, Eurocontrol “skuq” Shqipërinë, vendi kthehet në “zonë të vdekur” ajrore Harta e kuqe

TIRANË-Bllokimi i fluturimeve në aeroportin e Rinasit ka krijuar kaos në hapësirën shqiptare. Siç mund ta shikoni edhe në fotot e mëposhtme, qielli shqiptar është bosh dhe i markuar me të kuqe.

Të gjithë mjetet fluturuese që do të kalojnë mbi hapësirën shqiptare duhet të marrin rrugën e gjatë. Çdo avion që kalon në hapësirën ajrore shqiptare paguan rreth 70 dollarë për një kalim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Harta e kuqe

LAJMI KRYESOR: Greva në Rinas/ Arrestohen 2 kontrollorë, mbi 20 të shoqëruar gjatë mesnatës! Ushtria dhe FNSH-ja marrin në mbrojtje aeroportin, afati i fundit për negociata sot në 10:00 (ZHVILLIMET)

(k.m.dosja.al)

Shto Koment