Sport

Asistet në Europë, një mbrojtës i Superligës shqiptare renditet ndër më të mirët e kontinentit

Ai e meriton plotësisht të luajë me kombëtaren shqiptare
Featured image of article: Asistet në Europë, një mbrojtës i Superligës shqiptare renditet ndër më të mirët e kontinentit Foto ilustruese

Lorenc Trashi prej disa vitesh ka treguar një qëndrueshmëri ngazëllyese me Partizanin. Ai është ndër lojtarët më të spikatur të kampionatit shqiptar dhe jo më kot ka fituar një biletë për të luajtur me kombëtaren.

Ky sezon për “Demat e kuq” nuk është si i ai i vitit të kaluar, por Trashi është i njëjti. Këtë sezon ai numëron 9 asiste dhe në statistika në rolin e tij është ndër lojtarët më efikasë të kontinentit. Lojtari i krahut të majtë me më shumë asiste është Barisic (Rangers), me 14 asiste.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse kampionati shqiptar vijon për këtë sezon, Trashi me siguri do i përmirësojë edhe më shumë shifrat e tij. 28-vjeçari ka vuajtur nga një dëmtim para pandemisë, por tani pritet të jetë 100% gati për aksion.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment