Showbiz

As nuk e mendon dy herë/ Ed Sheeran heq dorë nga muzika për tu marrë me prodhimin e birrës

Ed Sheeran ka lënë anash karrieren e tij te suksesshme ne muzike për t’u fokusuar në një hobi të tij- prodhimin e birrës.
Featured image of article: As nuk e mendon dy herë/ Ed Sheeran heq dorë nga muzika për tu marrë me prodhimin e birrës Ed Sheeran
Përditësuar:

BRITANI– Ylli 29-vjeçar Ed Sheeran thuhet se do heqë dorë nga muzika për tu fokusuar në markën e tij të birrës për të furnizuar lokalin që ai ndërtoi për vete në shtëpinë e tij në Suffolk.
“Daily Mail” shkuan se këngëtari britanik dëshiron që të merret seriozisht me biznes.
Mendohet se 29-vjeçari po ndërton një kompani birre për të furnizuar ‘pub-in’ që ndërtoi për vete në Suffolk.

Sipas raportimeve, Ed ka porositur një grumbull birrash artizanale të bëra vetë, për të filluar prodhimin e birrës së tij për pub-in ‘The Lancaster Lock’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këngëtari ndërtoi pub-in e tij në vitin 2017 dhe e quajti pas gruas së tij, Cherry Lancaster Seaborn, me të cilën u martua në janar të vitit 2018.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment