Bota

As në Kinë dhe as në Itali/ Habit STUDIMI kinez: Koronavirusi nisi nga një shtet në kufi me Shqipërinë

Ndërsa rastet e para me koronavirus u shaqën në Wuhan, Kina pretendon të kundërtën.  Një ekip nga Akademia Kineze e Shkencave tha se virusi ka gjasa të ketë origjinën në Indi në verën e vitit 2019, duke u transmetuar përmes kafshëve përmes dhe ujit të kontaminuar, para se të “udhëtonte” në Wuhan.
Featured image of article: As në Kinë dhe as në Itali/ Habit STUDIMI kinez: Koronavirusi nisi nga një shtet në kufi me Shqipërinë Foto Ilustruese

GREQI- Studiuesit kinezë kanë pohuar se Greqia mund të jetë një ndër vendet ku filloi përhapja e koronavirusit. Pasi shënjestruan Indinë si vend i dyshuar kryesor për shpërthimin e sëmundjes vdekjeprurëse, shkencëtarët kinezë hodhën idenë se provat e tyre tregojnë për virusin që shfaqet në Bangladesh, SHBA, Greqi, Australi, Indi, Itali, Republikë çeke, Rusi ose Serbi.

Ndërsa rastet e para me koronavirus u shaqën në Wuhan, Kina pretendon të kundërtën.  Një ekip nga Akademia Kineze e Shkencave tha se virusi ka gjasa të ketë origjinën në Indi në verën e vitit 2019, duke u transmetuar përmes kafshëve përmes dhe ujit të kontaminuar, para se të “udhëtonte” në Wuhan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas mediave greke, nuk është hera e parë që autoritetet kineze kanë drejtuar gishtin e fajit diku tjetër, duke sugjeruar, kryesisht pa prova, që Italia dhe SHBA mund të jenë vendi i origjinës së Covid-19.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment