Politike

PS merr vendimin për kreun e ILD, do votohet Artur Metani

Metani është renditur i pari në listën e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe nëse nuk votohej sot nga PS ai do të merrte detyrën automatikisht.
Featured image of article: PS merr vendimin për kreun e ILD, do votohet Artur Metani Artur Metani

TIRANË- Partia Socialiste në mbledhjen e Grupit Parlamentar ka marrë vendimin për të votuar unanimisht Artur Metanin si kreun e ri të Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë.

Metani është renditur i pari në listën e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe nëse nuk votohej sot nga PS ai do të merrte detyrën automatikisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Partia Socialiste mësohet se  votojë sot unanimisht për Metanin, i cili është akzuaur dhe nga opozita për lidhje me maxhorancën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment