Kuriozitete

Artistes që nuk i hyjnë në punë penelat, ajo pikturon me gjoksin e saj!(Foto)

Një e re nga Bjellorusia e cila nuk ka studiuar për pikturë, ka eksploruar me trupin e saj, dhe ka krijuar piktura me gjoksin e saj, ndryshe nga çdo piktor ose piktore tjetër që përdor penelin.
Featured image of article: Artistes që nuk i hyjnë në punë penelat, ajo pikturon me gjoksin e saj!(Foto) Pikturat e Nadia Matievskaia

BJELLORUSI- Një artiste nga Bjellorusia ka çuditur botën mbarë me stilin e saj të të pikturuarit.

Teksa është zbuluar lajmi se Nadia Matievskaia pikturon me gjoksin e saj ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave botërore.

Ajo nuk ka studiuar për pikturë, por kishte shumë dëshirë dhe pasionin e madh kundrejt pikturës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajo mori pjesë në disa kurse rreth muzikës, nga ku u frymëzua prej tyre dhe ndihej e lirë në atë që krijonte derisa arriti të eksperimentonte me trupin e saj, deri  në momentin ku zbuloi mënyrën më të veçantë të realizimit të pikturave. Me gjoksin e saj arriti të krijojë piktura fantastike e të pakrahasueshme.

Burimi: Odditycentral

A.C/Dosja.al

Shto Koment