ORA : 16:54 | 19 Tetor, 2021

Artikulli i VOA: Progres raporti i PE, Shqipëria ka plotësuar të gjitha kushtet

Komisioni Europian paraqiti sot para Parlamentit Europian Raportin vjetor për Shqipërinë, mbi përparimin e saj në procesin e anëtarësimit në Bashkimit Europian. Ajo është pjesë e vlerësimeve për vendet kandidate dhe e paketës së zgjerimit të BE-së, ku janë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Komisioneri i BE-së për zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha para eurodeputetëve se … Vazhdoni me leximin e Artikulli i VOA: Progres raporti i PE, Shqipëria ka plotësuar të gjitha kushtet