Aktualitet

Artan Hoxha ironizon debatin për fshehjen e kasetave, nxjerr videon ku tregon cilësin e ‘mallit’: E demonstrova para BBC-së, s’kam fshehur asgjë, e them me bindje

Këtë video, Hoxha e riposton sot dhe krah saj shkruan se nuk ka fshehur asnjë kasetë, dhe se këtë gjë e ka demonstruar edhe para gazetarëve të BBC.
Featured image of article: Artan Hoxha ironizon debatin për fshehjen e kasetave, nxjerr videon ku tregon cilësin e ‘mallit’: E demonstrova para BBC-së, s’kam fshehur asgjë, e them me bindje Artan Hoxha

TIRANË– Artan Hoxha ka ironizuar akuzat e bëra në dutët e fundit nga ana e kryeministrit Edi Rama, kundrejt kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Përmes një statusi në rrjetet scoiale, Hoxha ka ripostuar një video që ka publikuar para katër viteve, për cilësinë e ‘mallit’.

Këtë video, Hoxha e riposton sot dhe krah saj shkruan se nuk ka fshehur asnjë kasetë, dhe se këtë gjë e ka demonstruar edhe para gazetarëve të BBC.

17 nentor 2016 – 17 nentor 2020. Duket sikur e kam bere dje, asgje nuk ka ndryshuar. As mulliri, as Che, …kemi humbur ndjeshem ne sasi, por cilesia e mallit ka ecur ku e ku me larte.. Ne fakt po e demostroja para grupit te gazetareve te BBC, qe po realizonin nje histori per kanabizimin e Shqiperise, ne nje hangar perpunimi ne Fushe Kuqe… Meqe ka nisur te permendet pak si shume BBC keto dite, per pune kasetash. E them me bindje, ne nuk kemi fshehur asnje kasete…,”– shkruan Hoxha me ironi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditët e fundit, Rama dhe Basha kanë replikuar me njëri-tjetrin. Kryeministri e ka akuzuar kryedemokrtin se ka marrë kasetat për masakrën e Kushës së Madhe. Këto akuza, Basha i ka hedhur poshtë duke kërkuar që Rama të përgjigjet për pandeminë.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment