Aktualitet

Artan Hoxha: Armët që i morën jetën Birçajt janë grabitur para dy vitesh në Pashaliman, nuk janë kallashnikovë….

I ftuar në “Opinion”, Hoxha tha se në fakt nuk bëhet fjalë për kallashnikovë.
Featured image of article: Artan Hoxha: Armët që i morën jetën Birçajt janë grabitur para dy vitesh në Pashaliman, nuk janë kallashnikovë…. Artan Hoxha

TIRANË– Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se armët e përdorura në vrasjen e biznesmenit Bledar Birçaj në Vlorë janë vjedhur në Pashaliman të Vlorës. I ftuar në “Opinion”, Hoxha tha se në fakt nuk bëhet fjalë për kallashnikovë.

Ai shtoi se janë automatikë të shkurtër dhe se janë grabitur në vitin 2019 në Pahaliman.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk janë kallashnikovë. Në janar 2019 është raportuar grabitje në Pashaliman, prandaj është automatik i shkurtër,”- tha Hoxha.

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment