Aktualitet

Artan Fuga mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Kasem Hysenbelliut: Aktor mediatik, ekuilibronte shumë pushtete

Artan Fuga thotë se ka bashkëpunuar me Hysenbelliun për vite me radhë dhe kishte vlerësuar personalitetin e tij dhe mbështetjen që u jepte gazetarëve të rinj.
Featured image of article: Artan Fuga mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Kasem Hysenbelliut: Aktor mediatik, ekuilibronte shumë pushtete Artan Fuga

TIRANË – Profesori dhe akademiku, Artan Fuga ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për largimit nga jeta të presidentit të televizionit ‘’Fax News’’, Kasem Hysenbelliut.

Në reagimin e tij, Fuga thotë se ka bashkëpunuar me Hysenbelliun për vite me radhë dhe kishte vlerësuar personalitetin e tij dhe mbështetjen që u jepte gazetarëve të rinj.

MESAZHI NGA ARTAN FUGA

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjej rastin t’i shpreh ngushëllimet e mia familjes të të ndjerit Kasëm Hysenbelliu, drejtuesit dhe pronarit të televizionit Fax Neës! Sa herë kam bashkëpunuar me të për vite me radhë. Kisha vlerësuar shumë njeriun modest, të vëmendshëm ndaj mendimeve ndryshe, i apasionuar pas të resë, mikun dhe mbështetësin e gazetarëve të rinj, njeriun e përgjigjes të shpejtë ndaj çdo propozimi ose komenti, pa paragjykime për opinionet e aktorëve të shoqërisë civile që vinin te hapësira e tij televizive, korrekt me bashkëpuntorët, i qartë në orientimin e tij për trajtimin e problemeve të shoqërisë në televizion. Shqipëria humbi një aktor mediatik që ekuilibronte shumë pushtete dhe vetë pejzazhin televiziv të vendit. Televizioni që ai administronte ishte i ri, ka rrugë për të bërë, por ishte serioz, me dinjitet, dhe nuk ra kurrë në bastardime! I paharruar kujtimi i tij!

Presidenti i Fax News, Kasem Hysenbelliu është ndarë nga jeta sot pas komplikacioneve të shkaktuara nga COVID19. Hysenbelliu ishte dërguar në Turqi prej disa ditësh ku po merrte trajtim mjekësor por për fat të keq, nuk mundi të fitojë betejën me COVID19. Ai u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment