Aktualitet

Arta Marku i lë detyrën Olsian Çelës: Prokuroria tani në duart e shokut tim të klasës, kam punuar në një presion të madh

Më tej ish-kryeprokurorja tha se ishte e lumtuar që detyrën po ia kalonte ish-shokut të saj të klasës. Por një falenderim e kishte dhe për median dhe ndërkombëtarët, të cilët e kanë ndihmuar në punën e saj këto dy vite.

TIRANË– Arta Marku, i ka lënë detyrën sot detyrën Olisan Çelës duke e falenderuar atë. Marku në fjalën e saj tha se  këto dy vite kishte bërë punën të shkëlqyer në një situatë jo të favorshme.

Më tej ish-kryeprokurorja tha se ishte e lumtuar që detyrën po ia kalonte ish-shokut të saj të klasës. Por një falenderim e kishte dhe për median dhe ndërkombëtarët, të cilët e kanë ndihmuar në punën e saj këto dy vite.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sistemi i drejtësisë është në një proces reformimi të thellë. Disa institucione mungojnë. Pavarësiasht kësaj jam munduar që të punoj me përkushtim dhe integritet. Falenderoj të gjithë prokurorët dhe stafin që më kanë ndihmuar në këto dy vite. Falenderojë OPDAT dhe EURALIUS për bashkëpunimin. Falenderoj dhe median për hapësirën që me këni dhënë, qoftë kur ka qenë dashamirës dhe më pak dashamirës. Kam besim dhe me prkurori i ri, Prokuroria do ecë  përpara dhe jam e lumtur që detyrën ja kalojë një shokut tim të klasës”, tha Marku.

Arta Marku i ka lënë sot detyrën Olsian Çelës. Marku tha se këto dy vite kishte punuar mirë dhe pse situata nuk ishte e favorshme. Çela nga ana tjetër tha se do punojë që të kthejë besimin e popullit tek drejtësia. Kryeprokurori i ri bëri dhe një premtim se Prokuroria do spikasë në hetiemt që do bëhen për tërmetin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment