Politike

Arta Dade sfidon sërish Ramën: Duhet të kishte ikur prej kohësh nga PS

Arta Dade deklaroI se kryeministri Edi Rama duhet të ishte larguar më parë nga partia socialiste.
Featured image of article: Arta Dade sfidon sërish Ramën: Duhet të kishte ikur prej kohësh nga PS Arta Dade

TIRANË- Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade e ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora deklaron se kryeministri Edi Rama duhet të ishte larguar më parë nga partia socialiste.

Përgjegjësite më te mëdha bien mbi mazhorancën. Dhe përgjegjësia më e madhe bie mbi drejtuesin e saj për të cilën prej një viti kam shprehur rezervat e mia. Nëse vërtetë do të mendonte si një europianist ashtu siç vetëprezantohet, duhet të kishte ikur prej kohësh në mënyrë që t’i hapte rrugë proceseve të tjera brenda partisë socialiste.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në mënyrë që qeveria të drejtohej nga njerëz me vizion që realisht të qartë për Bashkimin Europian dhe së pari me njerëz që kanë substancë në atë që bëjnë duke i çuar gjërat deri në fund. Për fat të keq një numër reformash që duhet të ishin bërë në mandatin e parë, unë gjykoj që nuk janë çuar deri në fund. Një shëmbull është reforma territoriale e cila nuk ka dhënë produktet që ishin konceptuar në fillim”, u shpreh Dade.

(Marrë nga RTV Ora)

Shto Koment