Sport

Arrihet marrëveshja, Pirlo rikthehet sërish tek “Zonja e Vjetër”, këtë herë si trajner

Pas dështimit të  trajnerit Fabio Pecchia për ti ngritur bardhezinjtë në Seria B, Presidenti i “Zonjës së vjetër”, Andrea Angelli, vendosi ta largonte dhe tashmë pret që objektivat t’i arrijë me Andrea Pirlon.
Featured image of article: Arrihet marrëveshja, Pirlo rikthehet sërish tek “Zonja e Vjetër”, këtë herë si trajner Ish futbollisti i Juventus, Andrea Pirlo.

ITALI- Ish-futbollisti, Andrea Pirlo ka vendosur që të marrë  përsipër drejtimin e skuadrës së Juventusit për moshat deri në 23 vjeç. Pas dështimit të  trajnerit Fabio Pecchia për ti ngritur bardhezinjtë në Seria B, Presidenti i “Zonjës së vjetër”, Andrea Angelli, vendosi ta largonte dhe tashmë pret që objektivat t’i arrijë me Andrea Pirlon.

Po ashtu është mësuar se asistent i Pirlos do të jetë Roberto Baronio, trajneri i cili tani drejton të rinjtë e Napolit.

Sipas “Futboll Italia” Angelli ka plan që ish-mesfushori, më vonë të marrë drejtimin e skuadrës së parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu duhet rikujtuar se vitet e fundit të Pirlo te Juventusi ka ngritur titullin e Seria, katër vitet rresht si mesfushor.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment