Politike

Arrihet konsensusi për dy pika të tjera në Këshillin Politik, palët bien dakord për teknologjinë dhe formulën e KQZ-së

Mësohet se është rënë dakord për teknologjinë në zgjedhje, ku do zbatohet 100% dhe do jetë BE që do alokojë një fond prej 15 milionë Euro.
Featured image of article: Arrihet konsensusi për dy pika të tjera në Këshillin Politik, palët bien dakord për teknologjinë dhe formulën e KQZ-së Pamje nga ambasada e SHBA

TIRANË- Diskutimet për Reformën Zgjedhore po vijojnë intensivisht me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se palët kanë rëndë dakord për disa nga problematikat që ishin hasur në diskutimet e mëparshme.

Mësohet se është rënë dakord për teknologjinë në zgjedhje, ku do zbatohet 100% dhe do jetë BE që do alokojë një fond prej 15 milionë Euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu një tjetër pikë për të cilën është arritur marrëveshje, pasi opozita ka një propozim të bërë nga përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri, që është për formulën e KQZ me 3 nivele.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment