Bota

Arrestoi djalin e ‘El Chapo’/ I bëjnë pritë në parking, ekzekutohet me 155 plumba polici meksikan (VD)

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e frikshëm kur dy burra të armatosur me pushkë dolën nga një makinë e kuqe dhe hapën zjarr ndaj makinës së policit.
Featured image of article: Arrestoi djalin e ‘El Chapo’/ I bëjnë pritë në parking, ekzekutohet me 155 plumba polici meksikan (VD) Vendi ku u vra polici meksikan

MEKSIKË- Polici meksikan i përfshirë në arrestimin e djalit të baronit të njohur të drogës “El Chapo” është vrarë në një parking. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e frikshëm kur dy burra të armatosur me pushkë dolën nga një makinë e kuqe dhe hapën zjarr ndaj makinës së policit.


Personat e armatosur kanë qëlluar të paktën 155 herë në automjetin e policit. Autoritetet e identifikuan oficerin e vdekur si Eduardo ‘N,’ 32, raporton Daily Mail.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

vitkima që u vra me 150 plumba ishte oficer i nivelit të lartë në shtetin Sinalo. Mediat lokale shkruajnë se oficeri ishte i përfshirë në arrestimin e 17 tetorit të Ovidio Guzman Lopez, djalit të shefit të kartelit të drogës Joaquin ‘El Chapo’ Guzman. Forcat e sigurisë meksikane kishin arrestuar djalin e kapos së drogës teksa ai ndodhej në shtëpi, por u detyruan ta linin të lirë.

(E. S. dosja.al)

Shto Koment